Група підтримки батьків дітей з України

Dyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Powiatu Żarskiego w Żarach zaprasza rodziców dzieci przybyłych z Ukrainy na grupę wsparcia.

Spotkania będą miały charakter wspierająco-informacyjny. Dadzą możliwość wymienienia się doświadczeniami, poszerzenia wiedzy z zakresu wsparcia dziecka w nauce, otrzymania wskazówek dotyczących potrzeb emocjonalnych dzieci wynikających z przeżywania traumatycznych wydarzeń związanych z opuszczeniem ojczyzny w wyniku wojny.

Zaplanowano trzy spotkania po 1 godzinie zegarowej w siedzibie Zespołu Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych Powiatu Żarskiego, ul. Wrocławska 5 w Żarach.

Terminy spotkań są następujące:

I - 21.03.2024r., godz. 16.00,

II - 18.04.2024r.godz 16.00

III - 16.05.2024r. godz. 16.00. 

Grupę wsparcia prowadzą: psycholog Jolanta Ksiądzyna oraz pedagog Bożena Petryk.

Zapraszamy chętnych uczniów klas VI i VII szkół podstawowych na prelekcje i warsztaty w ramach realizowanych przez Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych oddziaływań promujących zdrowy styl życia i psychologię zdrowia.

Spotkania potrwają godzinę zegarową, będą się odbywały raz w tygodniu. Zaplanowano 6 spotkań w każdy poniedziałek, w godzinach popołudniowych od 15:30 do 16:30. Harmonogram zostanie udostępniony uczestnikom na pierwszym spotkaniu, które odbędzie się 11.03.2024 roku w siedzibie Poradni, przy ul. Wrocławskiej 5 w Żarach na parterze.

Zapisów dokonujemy w Sekretariacie Poradni na druku zgłoszenia, dostępnym na miejscu, bądź do pobrania naszej stronie internetowej z dopiskiem „prelekcje dot. zdrowego stylu życia”.

 

Obowiązują zapisy oraz limit miejsc. Decyduje kolejność zgłoszeń. 

Dyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno -Pedagogicznych Powiatu Żarskiego zaprasza do wzięcia udziału w zapytaniu ofertowym na wykonanie inwestycji "Modernizacja oświetlenia w Zespole PPP Żary" w postaci wymiany istniejącego oświetlenia na oświetlenie oparte na technologii LED ( załącznik - ZAPYTANIE OFERTOWE). 

W celu dokonania prawidłowej oceny przedmiotu zamówienia umożliwimy Państwu dokonanie obowiązkowej wizji lokalnej przed sporządzeniem oferty. 

W razie jakichkolwiek pytań i wątpliwości prosimy dzwonić na numer : 68 479 43 83 lub 666 515 465.

 

  Zapytanie ofertowe

  Dokumentacja

 

 2023-09-26

  Zawiadomienie o wyborze najkorzystniejszej oferty

Wraz z nowym rokiem 2023, w Świebodzinie, w województwie lubuskim, przy Stowarzyszeniu na Rzecz Edukacji „Pomost” rozpoczął działalność Ośrodek Wsparcia i Testów (w skrócie OWiT), finansowany w całości ze środków PFRON. To nowa i jedyna taka placówka w województwie lubuskim.

Na działalność Ośrodka Wsparcia i Testów w Świebodzinie PFRON przeznaczył dotychczas 557 455,50 zł, a całość wsparcia wyniesie ponad 1 milion złotych (dokładnie 1 085 399,00 zł). 

OWiT w Świebodzinie oferuje bezpłatnie niepełnosprawnym mieszkańcom województwa lubuskiego: 

  • udostępnianie sprzętu asystującego w życiu codziennym osób niepełnosprawnych,
  • konsultacje oraz pomoc w doborze i wypożyczeniu nowoczesnego sprzętu wspierającego i asystującego dla osób z niepełnosprawnością,
  • porady dla osób z niepełnosprawnością w wyborze odpowiednich do potrzeb technologii asystujących i ich prezentację,
  • instruktaż dotyczący możliwości wykorzystania technologii asystujących w życiu codziennym.

 

 Skontaktuj się z OWIT w Świebodzinie! 

Telefonicznie i mailowo: poniedziałek – piątek od 10.00 do 18.00

Bezpośrednio w siedzibie OWiT: poniedziałek-czwartek od 15.00 do 18.00

 

Adres: 66-200 Świebodzin, ul. Okrężna 3 

Telefon kontaktowy: 690 357 002 

e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

strona internetowa: www.naszpomost.pl 

facebook: Lubuski OWiT Świebodzin